Zobacz również stację Byczyna

lub zadzwoń
+63 246 62 00
Od poniedziałku do piątku,
w godzinach 8.00–15.00
Maj na Skawinie

W maju zakończył się pierwszy etap prac związanych z wymianą przewodu OPGW na linii Tucznawa-Tarnów. 12.05.2017 miało miejsce Sprawdzenie Techniczne wykonanych prac, a 14.05.2017 linia po blisko dwóch miesiącach ponownie została załączona pod napięcie. Załączenie linii nie oznacza, że prace na części liniowej inwestycji ulegają zawieszeniu. Cały czas bowiem trwają prace związane z pomiarami i naprawą bądź odbudową uziemień dla słupów na linii. Prace te będą kontynuowane jeszcze w najbliższych miesiącach.

Szereg prac wykonany został również w części stacyjnej zadania inwestycyjnego. Prace na stacji w ostatnim miesiącu zostały zdominowane przede wszystkim przez modernizację rozdzielni 220 kV. Trwają prace związane z modernizacją pola TG5 wraz z dostosowaniem obwodów w Elektrowni Skawina. Trwają także prace związane ze wzmocnieniem konstrukcji całej rozdzielni. Konstrukcje są wzmacnianie na podstawie wcześniej wykonanych analiz nośności. Konstrukcja wymaga w niektórych miejscach adaptacji dla nowych aparatów.

Ponadto, trwają prace związane z zabezpieczeniem antykorozyjnym rozdzielni. Wszystkie elementy, zarówno te nowe, jak i już istniejące, są pokrywane nowymi powłokami malarskimi.

Prace na stacji to także wiele innych działań, wśród których należy zwrócić uwagę na te najważniejsze:

  • Prace na rozdzielni 400 kV – trwa rozruch rozdzielni oraz prace przy obwodach wtórych R400 kV;
  • Montaż uziemień stacji
  • Montaż oraz uruchomienie systemu SOT
  • Montaż połączeń światłowodowych na terenie stacjiPowrót