Zobacz również stację Byczyna

lub zadzwoń
+63 246 62 00
Od poniedziałku do piątku,
w godzinach 8.00–15.00
Koniec lata na Skawinie

Na SE Skawina nawet przy niesprzyjających warunkach pogody praca nie ustaje. Obecnie trwają poprawki malarskie bramek wejściowych do systemu, które kolejno zostaną zabezpieczone. Wykonywana jest także mikroniwelacja terenu, w wyniku czego już niemal 80% powierzchni zostało pokryte humusem. Dzięki temu podniosą się walory estetyczne stacji i ponownie zostanie wysiana trawa. Dodatkowo zespół zabezpiecza przed korozją fundamenty elementów stacji.

Już w pełni ukończono prace w obrębie GIS, który został zgłoszony do testów SAT i oczekuje na sprawdzenia oraz odbiór. Natomiast na rozdzielni 220 kV całkowicie wymieniono aparaturę pierwotną. Do wykonania pozostały jeszcze działania związane z zabezpieczeniem przeciw korozji, malowanie, spawanie i wzmacnianie konstrukcji. Wkrótce z tego obszaru zniknie również budynek sprężarkowni, który zostanie wyburzony.

Ponadto w ostatnim okresie uruchomiono zabezpieczenia stacji, tj. na terenie całego obiektu zainstalowano system ochrony, który kolejno z powodzeniem został uruchomiony. Dodatkowo działa też monitoring.

Na odbiór czekają obwody wtórne stacji 400 kV i końcowy odbiór rozdzielni 220 kV.

 
Powrót